ZİYARETÇİLERDEN GELEN YORUMLAR

Fuar Türkiye’nin en büyük Elektrik, bina otomasyon, jeneratör, asansör gibi sektörlere hitap ettiğini gördüm. Türkiye’deki en büyük firmaların katılımını görünce fuarı iki defa ziyaret etme ihtiyacı hissettim. Fuar’da ilgimi çeken sistemlerden bir tanesi Schneider Electric standında ki uzaktan kontrol edilebilen ampul teknolojisi, Kablolarda suyun içinde ve dışında ve sıcaklık testlerindeki üstün dirençli kablo ( borsan standı ), ABB akıllı bina teknolojileri ve kontrol sistemlerine ait ürünler de son derece ilgi çekiciydi.

Anahtar prizlerde dokunmatik teknolojisi ile yeni cam modeller binalarda yeni ve yerel kaynaklı cam, ahşap tasarımlı ürünler ile göze batan bir diğer ürün grupları içindeydi. Diyafon sistemlerindeki başarı ve gelişimde çok hoştu. 7” üzerinde fonksiyon artışlarını yakinen inceleme  fırsatım oldu.

Sınır güvenliği için geliştirilen ve kesilme atlama gibi her hareketi merkeze bildiren Botech ürünü sınır ağları ve “çit” ürünleri de bir başka ilginç üründü.

Eaton’un teşhir arabasını da beğendim. Gersan’ın elektrikli araçlar için ürettiği enerji sağlayıcı istasyonu bir başka efsaneydi.

Fuar’da Türkiye’nin iddialı elektrik online satış sitesi 3faz.com’u da inceleme fırsatım oldu. Vestel’in güneş enerjisine yatırımını ve ürünleri de son derece başarılı ve milli idi.

Led panel aydınlatma sistemlerinin Makel v.b firmalarında içine alan şekilde geliştirildiğini gördüm. Eae’nin dali ve program sistemi de bir diğer göze batan ayrıntıydı.

Na-de nin otuziki metre algılı sensörü yeni ve özgün yerli bir üründü.

2018’de fuarınızı takip etmekten memnuniyet duyacağım. Ankara’da güzel bir fuara ev sahipliği yapıldı.

 

Emin SEVEN